text

Kredyt bez zaświadczeń?

Coraz częściej chcąc uzyskać kredyt nie musimy przedstawiać żadnych zaświadczeń o zarobkach. Dodatkowo współcześnie możliwe jest uzyskanie takiego kredytu bez wychodzenia z domu.

Zazwyczaj tak łatwe uzyskanie kredytu dotyczy niewielkich kwot, które nie przekraczają 10 czy 20 tysięcy. Są to kredyty dostępne po okazaniu dowodu i oferowane przez firmy, banki czy inne instytucje, które umożliwiają wzięcie kredytu przez internet.

Niektóre banki czy instytucje, co powszechnie wiadomo, są nastawione na udzielanie kredytów poprzez internet(np. mBank czy Smart Bank). Dzięki temu większość formalności można załatwić online. W niektórych przypadkach dokumentem potwierdzającym nasze dochody może być np. wyciąg z konta, na które wpływają nasze dochody. Taki dokument może obejmować ostatnie 3 lub 6 miesięcy. Samo przyznanie kredytu zależy od posiadanej historii kredytowej i zdolności kredytowej.

Kredyt bez zaświadczeń można uzyskać okazując takie dane jak:

 • dowód osobisty,
 • numer telefonu,
 • e-mail,
 • konto w banku.

W przypadku firm pożyczkowych większość udziela pożyczek bez zaświadczeń o zarobkach. W przypadku kredytów najlepsze warunki można uzyskać w czasie obowiązywania różnego rodzaju promocji.

Zaświadczenia o zarobkach czy wizyty w oddziale banku nie wymagają takie banki jak T-Mobile Usługi Bankowe czy eurobank. Pieniądze w kwocie do 200 000 zł można otrzymać nawet tego samego dnia.

Często decydując się na kredyt bez zaświadczeń i dodatkowo online można liczyć na dodatkowe korzyści w postaci np.:

 • obniżenia oprocentowania o 50% w stosunku do standardowego,
 • 0% prowizji,
 • całkowicie darmowy kredyt,
 • możliwość otrzymania gotówki nawet w 1 dzień,
 • gwarancja najniższego oprocentowania,
 • atrakcyjne kwoty,
 • możliwość skonsolidowania zobowiązań.

Współcześnie możliwe jest uzyskanie szybkiego kredytu przy minimum formalności, co przydaje się w nagłych sytuacjach jak np. wyjazd na wakacje, wycieczka, wczasy, remont czy inne nagłe potrzeby.

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń są dostępne w ofercie wielu banków i wystarczy tylko porównać zaproponowane przez nich warunki oraz dobrać kredyt do indywidualnych potrzeb. Na pewno kredyt bez zaświadczeń pozwoli na załatanie dziury w niejednym budżecie domowym. Takie minimum formalności sprawia, że czas oczekiwania na wypłatę środków jest krótszy, koszt kredytu niższy niż w przypadku oferty w oddziale.

Często najlepszą ofertę przygotuje dla nas bank, w którym posiadamy rachunek, gdzie wpływają nasze dochody. Jest to możliwe dzięki pełnemu wglądowi banku w nasze finanse. Jest to przydatne w szczególności, gdy zależy nam na uzyskaniu gotówki szybko i na preferencyjnych warunkach. Jednakże należy liczyć się z faktem, że kredyt bez zaświadczeń zostanie udzielony na niższą kwotę i krótszy okres niż jest ogólnie przyjęte.

Kredyty bez zaświadczeń są udzielane liczne instytucje pozabankowe. Zazwyczaj w tych przypadkach należy liczyć się z koniecznością spłaty w krótkim czasie. Z kolei zaletą uzyskania pieniędzy z takiego źródła jest minimum formalności i potrzeba uzyskiwania dochodów z jakiegokolwiek źródła. To daje szansę na uzyskanie pieniędzy osobom znajdującym się w rejestrach gospodarczych z negatywną oceną, bezrobotnym, czy pracującym w oparciu o umowę cywilną.

Kredyt bez zaświadczeń zazwyczaj jest udzielony na podstawie wypełnionego wniosku. Analiza kilku ofert zapobiegnie wybraniu tej najdroższej oferty. Proces udzielania kredytu bez zaświadczeń na pewno przebiega sprawniej i szybciej. Jedynym o czym należy pamiętać to fakt, ze kredyt bez zaświadczeń nie jest pojęciem równoznacznym z kredytem dla osób bez dochodów.