text

Kredyt hipoteczny jak przygotować się do złożenia wniosku

Z kredytu hipotecznego najczęściej korzystają młodzi ludzie którzy na progu zakładania rodziny chcą jak najszybciej mieć swój własny kąt i dach na głową. Zrealizowanie tych planów za własne pieniądze i oszczędności w większości przypadków graniczy z cudem dlatego też korzystają oni z pomocy banku. Jak się natomiast opłaca najkorzystniejsze warunki kredytu który pomoże nam kupić mieszkanie posiada kredyt hipoteczny Jest to kredyt na długie lata a kwota kredytu może być naprawdę spora. Dlatego też ten rodzaj kredytów nie należy do tych które możemy otrzymać w prosty sposób w ciągu kilu minut i przy minimum formalności. Tutaj sprawa wygląda zdecydowanie inaczej i jeżeli już chcemy złożyć wniosek o kredyt hipoteczny musimy się do tego odpowiednio wcześniej przegotować.

A zatem zanim udamy się do banku w celu rozpoczęcia całej procedury kredytowej musimy wiedzieć o kilku istotnych kwestiach i odpowiednio się do nich przygotować. Jak się okazuje wystarczy tylko kilka kroków aby ułatwić sobie dostęp do potrzebnych usług. Dzięki temu że zdobędziemy odpowiednią wiedzę na temat kredytu hipotecznego będziemy mogli skrócić swój czas oczekiwania na kredyt a także mieć pewność że decyzja będzie pozytywna. Wiedza którą dzięki temu zdobędziemy nic nie kosztuje będziemy musieli poświęcić tylko nieco czasu w celu skorzystania z darmowego rankingu kredytów hipotecznych. Co więcej zrobimy to bez wychodzenia z domu, narażania się na dodatkowe wydatki. Taki ranking to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych i zabieganych które nie mają czasu na bieganie od banku do banku i porównywanie ofert.

Potrzebne dokumenty

Niestety kredyt hipoteczny związany jest z ogromną liczbą formalności a zatem musimy uzbroić się w cierpliwość. Jako klienci banku i potencjalni kredytobiorcy musimy być w pełni zaangażowani w proces udzielani nam przez bank kredytu. Powinniśmy się przygotować do tego odpowiednio wcześniej gdyż część dokumentów nie jest dostępna od ręki co może spowolnić proces uzyskania kredytu. W przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny możemy wyróżnić trzy rodzaj potrzebnych nam do tego aby uzyskać kredyt. Są to :

- dokumenty potwierdzające naszą tożsamość, zazwyczaj bank oczekuje od nas dowodu osobistego ale może być również paszport bądź prawo jazdy

- dokumenty potwierdzające stałe dochody, zazwyczaj bank oczekuje zaświadczenia o dochodach które zdobyliśmy w okresie od 3 do 12 miesięcy. Więcej formalności będą musiały przygotować osoby prowadzące działalność gospodarczą

- dokumenty związane z nabywcą nieruchomości, banki w zależności od nieruchomości, która jest przedmiotem kredytowanego kupna wymaga odpisu z księgi wieczystej, przedwstępnej umowy zakupu, aktu notarialnego potwierdzający prawo własności bądź też wypis z ewidencji gruntów. Istotna będzie także wycena nieruchomości, jednak to bank oferuje w ramach swoich usług.

Zwróćmy również uwagę na ważność dokumentów, które chcemy złożyć w banku, część z nich może nie być ważna już po upływie trzech miesięcy.