text

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy

Decydując się na zaciągnięcie kredyt gotówkowego zaczynamy poszukiwania od znalezienia najlepszej i najkorzystniejszej oferty. W tym celu po pierwsze musimy wiedzieć na co chcemy przeznaczyć pożyczone środki, po drugie musimy zorientować się, który bank jest aktualnie w stanie udzielić ją nam na najlepszych warunkach. Warto zatem sprawdzić aktualne promocje na kredyty w różnych bankach, nie pomijając tego w którym mamy już założone konto osobiste, wówczas oferta tego banku może być dla nas najkorzystniejsza ale nie zawsze, sprawdź porównanie tych ofert na PortalBankowy.info. Zwróćmy uwagę na to, że w materiałach reklamowych banki zazwyczaj podkreślają minimalną wysokość oprocentowania pożyczki bankowej, a więc takie oprocentowanie, które będzie dostępne tylko dla klientów z najlepszą zdolnością kredytową. Musimy również zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście przez cały okres spłaty zadłużenia będziemy w stanie bezproblemowo spłacać raty w określonej wysokości.

Przed odwiedzinami w banku powinniśmy wcześniej samodzielnie oszacować swoją zdolność kredytową, pomogą nam w tym liczne dostępne w internecie kalkulatory zdolności kredytowej. Musimy jednak wiedzieć o tym, że każdy z banków może inaczej ustalać zdolność kredytową osób wnioskujących o przyznanie pożyczki, biorąc pod uwagę różne czynniki. Najprostsza kalkulacja zdolności kredytowej opiera się na obliczeniu, tego w jakim stopniu rata kredytu gotówkowego wpłynie na domowy budżet potencjalnego klienta.

Jako kredytobiorcy powinniśmy ocenić, czy kredyt gotówkowy jest nam rzeczywiście niezbędny i w jakiej wysokości, czy też może to poczekać, oraz przez jaki okres będziemy to zobowiązanie spłacać.

Na co zwracać uwagę szukając najlepszej oferty kredytu?

Do czynników które mogą wpłynąć na decyzję o zaciągnięciu pożyczki bankowej w konkretnym banku należą m.in.:

  • wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO) – im RRSO jest niższa przy takiej samej kwocie pożyczki, tym kredyt będzie dla nas tańszy
  • polityka banku w określaniu zdolności kredytowej. Osoby, których zdolność kredytowa nie jest najlepsza powinny sprawdzić ją w kilku bankach,
  • czy bank udziela kredytów osobom, których zarobki są niestabilne, dowiedzmy się czy w takim przypadku wzrośnie oprocentowanie pożyczki bankowej lub koszt ubezpieczenia jej spłaty,
  • elastyczność banku w przypadku potrzeby czasowego zawieszenia spłaty rat kredytu gotówkowego, zwróćmy uwagę jakie są opłaty z tym związane w różnych bankach,
  • koszt i sposób ubezpieczenia spłaty kredytu warto sprawdzić czy takie ubezpieczenie jest obowiązkowe i czy można jego opłatę wliczyć do rat kredytu, czy też należy od razu uiścić całą sumę.

Oczywiście przed ostatecznym wyborem oferty najlepiej jest udać się do banku. Pracownik bankowy nie może odmówić udzielenia nam informacji i otrzymujemy pełną ofertę, oczywiście o ile mamy jakiekolwiek pojęcie o terminologii kredytowej. Ponadto podczas rozmowy z pracownikiem banku możemy usłyszeć również wstępną propozycję nieco lepszych warunków spłaty pożyczki, niż w ogólnych materiałach informacyjnych banku.

Innym równie pomocnym źródłem informacji o ofercie kredytów jest internet. Jest to bardzo wygodny sposób pozyskiwania informacji, gdyż można w nim od razu sprawdzić całą paletę ofert kredytów konsumenckich we wszystkich bankach. Ponadto w internecie, na forach tematycznych czy też grupach dyskusyjnych oraz na portalach społecznościowych możemy zasięgnąć opinii klientów banków o danej ofercie oraz sposobie udzielania kredytu przez dany bank. Chcąc uzyskać rzetelne informacje i dokładnie porównać poszczególne oferty powinniśmy skorzystać z oficjalnych stron banków, które stanowią autoryzowane źródło informacji o warunkach udzielania kredytów gotówkowych.